Регламент
Регламент благодійного турніру з міні-футболу «Mini Football League (MFL)»
Метою благодійного турніру є збір коштів для підтримки захисників України та Харківської області. Завданнями благодійного турніру є:
-
розвиток та популяризація міні-футболу в регіоні;
-
організація спортивного дозвілля для мешканців міста;
-
підготовка молодих спортсменів та арбітрів для їх подальшої участі у всеукраїнських змаганнях.
Глава І. Умови проведення
Стаття 1. Керівний орган проведення ігор
Загальне керівництво проведенням ігор здійснює Оргкомітет у складі: Медведєва О. (голова), Семенюка К., Колісниченка В.
До повноважень Голови Оргкомітету входить:
-
загальна організація роботи Оргкомітету, визначення функцій його членів;
-
проведення заходів щодо залучення команд до участі у змаганнях;
-
визначення рейтингу команд;
-
визначення схеми розіграшу для кожної ліги;
-
забезпечення виконання кошторису, затвердженого Оргкомітетом;
-
формування складу ліг з числа команд, які допущені до участі у змаганнях;
-
визначення дати, місця та часу проведення матчів;
-
визначення порядку проведення засідань Оргкомітету, формування переліку питань, що вносяться на обговорення;
-
контроль діяльності осіб, залучених на відповідних умовах до обслуговування змагань;
-
контроль за дотриманням правил ФІФА, УЄФА, ФФУ з боку учасників змагань;
-
організація заходів з нагородження команд та гравців за результатами проведення змагань;
-
контроль за виконанням рішень Оргкомітету.
До повноважень Оргкомітету входить:
-
забезпечення належних умов проведення змагань відповідно цього Регламенту;
-
забезпечення належних умов для проведення матчів в межах ігрових зон;
-
організовує висвітлення змагань у засобах масової інформації;
-
затвердження кошторису турніру;
-
розгляд спірних питань;
-
розгляд питань, які не передбачені Регламентом, на основі чинного законодавства України, вимог ФІФА, УАФ, АФУ, ХОАФ та дисциплінарних правил УАФ;
-
здійснення інших заходів, спрямованих на досягнення мети проведення змагань.
Стаття 2. Учасники ігор
-
До участі у іграх запрошуються аматорські команди з Харкова та Харківської області, а саме: студентські колективи, колективи підприємств та організацій, шанувальників спорту, які відповідають вимогам цього Регламенту.
-
Команди, які приймають участь у іграх, зобов’язані визнавати та виконувати рішення дисциплінарних органів, статутні та регламентні документи ФІФА, УЄФА, АФУ, УАФ, ХОАФ.
-
До складу команд включаються гравці, яким виповнилося 16 років на час подання заявки на участь у іграх.
-
До участі у в якості гравця не допускаються:
-
гравці національних чемпіонатів перших двох найвищих ліг з футзалу чи футболу за винятком деяких випадків за рішенням Оргкомітету;
-
участь в Кубку України не накладає обмеження на участь гравця в іграх.
-
Будь-які гравці мають право грати тільки за одну команду. Окрім воротарів, ветеранів 1983 року і старше та деяких представників команд, які не є лідерами своїх команд (за виключенням гравців перших двох ліг Кубку Харкова). Всі дозволи на гру в двох командах узгоджуються Оргкомітетом.
-
До участі в іграх плей-оф не допускаються гравці, які не зіграли жодної гри в поточному чемпіонаті.
Стаття 3. Система проведення ігор
-
Команди - учасниці ігор зобов’язані вносити до протоколу гри тільки тих гравців, що є у заявці.
-
В усіх лігах дозволені переноси ігор, за винятком останніх двох турів. Всі раніше перенесені ігри мають бути зіграні за два тури до кінця групового етапу змагань.
-
Команда, яка без поважних причин не з’явилась на будь-які 2 гри, автоматично втрачає право участі в іграх, окрім тих випадків, коли команда, яка не з’явилась на відповідні ігри, має документальне підтвердження поважності причин неявки. Рішення щодо подальшої участі команди в іграх приймає Оргкомітет. Якщо команда не з'явилась на гру з поважних причин без попередження, то вона сплачує збитки, які були витрачені для проведення цих ігор.
-
Команди-учасниці ігор розподілені по лігах за спортивним принципом, з урахуванням підсумків попередніх ігор.
-
Кожна команда-учасниця ігор має свій рейтинг, який присвоюється в залежності від місця, зайнятого командою по підсумкам попередніх виступів.
-
Якщо команда змінила свою назву, але в її складі залишилось більш ніж 50% основного складу (гравці, які зіграли більшу частину ігор попередніх змагань), то така команда зберігає свій рейтинговий номер з урахуванням змін, що сталися, а якщо в її складі змінилось більш ніж 50% гравців, то рейтинговий номер цієї команди повинен визначити Оргкомітет.
-
У випадку непередбачених Регламентом обставин схему розіграшу в кожній лізі може бути змінено Оргкомітетом
-
Гра складається з двох таймів по 25 хвилин. У деяких випадках (наявності травм, виліт м’яча далеко за межі поля, умисна затяжка часу та інше) арбітри мають право зупинити час на власний розсуд.
-
У випадку, якщо матч не відбувся, або його не було дограно до кінця з вини однієї з команд, тo винній у цьому команді зараховується технічна поразка – 0:3, а команді-суперниці – перемога з рахунком 3:0.
-
Якщо одна зі стадій плей-офф проходить з декількох ігор або ігри за місця проводяться з двох і більше ігор, то при неявці команди (команд) на одну з них автоматично цій команді (командам) зараховується поразка у всій серії.
-
Якщо матч не закінчено за провиною обох команд, згідно вимог Дисциплінарного регламенту УАФ, їм зараховуються технічні поразки з рахунком 0:3. При цьому дисциплінарні санкції, які раніше накладалися на гравців та офіційних осіб винної команди (команд), враховуються.
-
У випадку, коли у матчі приймає участь незаявлений або дискваліфікований гравець, команді зараховується технічна поразка з рахунком 0:3. Відповідальність за участь цих гравців у матчі несе команда, за яку вони заявлені.
-
У випадку запізнення однієї з команд до визначеного часу початку гри, арбітри та інспектор повинні чекати команду не більше 15 хвилин. В разі запізнення на матч більше 15 хвилин, команді зараховується технічна поразка з рахунком 0:3. На початок гри в команді має бути не менше п’яти гравців.
-
Якщо команда провела 50% ігор та більше , а потім відмовилася від участі у них, то у кожному наступному матчі їй зараховується технічна поразка – 0:3 та накладаються відповідні дисциплінарні санкції.
-
Якщо команда провела менше 50% ігор, а потім відмовилась від участі у них, результати даної команди в усіх проведених матчах анулюються.
-
Згідно Правил гри FIFA з футзалу в матчах плей-офф для виявлення переможця пробивається серія післяматчевих пенальті з 5 ударів.
Стаття 4. Оформлення заявкової документації
-
Кожна команда, яка має бажання прийняти участь у змаганнях, повинна у відповідний термін надати заявковий лист в електронному вигляді у Оргкомітет.
-
До заявкового списку однієї команди включається не більше двадцяти гравців.
Стаття 5. Дозаявки
-
Дозаявки гравців у всіх лігах дозволені (якщо рівень гри гравця, що дозаяляється не перевищує середнього рівня по лізі) до 3 туру або у середині групового етапу (детальніше визначатиме Оргкомітет при формуванні схеми розіграшу змагань) та закінчуються за тур до початку плей-офф. Для дозаявки команда надає інформацію про гравця – ФІО, дата народження, за які команди грав в останніх турнірах.
-
Всі питання, пов’язані з дозаявками гравців, вирішуються Оргкомітетом.
-
Переходи гравців з команди в команду в рамках одного турніру заборонені.
-
Право на дозаявку по форс-мажору мають команди в яких:
-
в заявці на більше одного воротаря. Команда у будь-який час може дозаявити другого воротаря;
-
в заявці менше десяти польових гравців;
-
в змаганнях з вагомих причин тривалий час не можуть брати участь гравець (або група гравців) без яких кількість заявлених польових гравців становить менш ніж 10 осіб.
-
Відповідальність за інформацію про гравця, що дозаявляється, покладається на команду, яка доязаявляє гравця.
-
Дозаявка гравців, які грають за інші команди, заборонена.
Стаття 6. Правила призначення ігор і їх переносів
-
Перед початком турніру кожна команда має право оголосити свій бажаний час для призначення ігор. При цьому враховуються лише загальні побажання, а не конкретний час, тобто в один з ігрових днів у побажанні може бути вказано ранок, день або вечір, а не конкретний час.
-
Якщо у команди існує виняток в одному з турів, і вона хоче змінити свою постійну заявку про час і дні початку матчу або пропустити гру в зазначеному турі, то відповідні зміни потрібно повідомляти в комітет за 8-10 днів до передбачуваної ігри. Час початку гри підлягає зміні (не пізніше п'ятниці 12:00 робочого тижня не на поточні, а на наступні вихідні).
-
Надрукований календар на наступний тур є обов'язковим для всіх команд і перенести час призначеної ігри можливо тільки за умови згоди іншої команди (якщо переноситься гра в цілому), згоди команд, з якими час початку ігор міняється місцями, і не пізніше 3-х днів до початку ігор в турі.
-
Зняти гру з туру в надрукованому календарі можливе тільки за умови згоди суперника і узгодження з ним часу початку цієї гри не пізніше 7 діб від дня, коли гра повинна була відбутися, але це правило не стосується ігор плей-офф.
-
У випадку, якщо у суперників не збігаються прохання про призначення часів ігор, то комітет ігор за 8-9 днів до передбачуваної зустрічі пропонує обом суперникам виробити прийнятний час для постановки ігри і повідомити про це комітет. У разі ж, якщо суперникам все-таки не вдається прийти до компромісу, то не пізніше, ніж за 8 днів до запланованого початку туру (тобто п'ятниці 15:00) представники обох команд запрошуються на жеребкування, яке вирішить, яка ж з команд буде господарем призначення ігри. Час та місце жеребкування призначається організаторами. У разі неявки, або запізнення одного з представників більш ніж на 10 хвилин від назначеного часу, його команді автоматично присвоюється поразку в жеребкуванні. У разі неявки обох представників організатор турніру призначає гру в будь-який зручний для турніру час. При неможливості досягнення компромісу між суперниками і безпосередньо перед жеребкуванням команди мають право замовляти зручний для себе час тільки в основний ігроввй день, яким є:субота вечір та неділя цілий день. Якщо один з основних днів для жеребкування випадає на державне свято і в наступному тижні є додаткових вихідний день, то команда має право при жеребкуванні вибрати наступний з днів після основних.
-
Фінальні ігри за перші та треті місця проводяться у день, визначений на початку турніру і можуть бути перенесені тільки зі згоди обох суперників.
Стаття 7. Визначення місць команд у турнірній таблиці
-
За перемогу команді нараховується 3 (три) очка, за нічию – 1 ( одне) очко, за поразку очки не нараховуються.
-
Місця команд у турнірі визначаються за такими показниками, отриманими в усіх матчах:
-
більша кількість набраних очок;
-
більша кількість набраних очок в іграх між собою;
-
краща різниця забитих і пропущених м’ячів між собою;
-
більша кількість забитих м’ячів в іграх між собою;
-
загальна кількість перемог в усіх іграх;
-
краща різниця м’ячів в усіх іграх;
-
більша кількість забитих м’ячів в усіх іграх;
-
менша кількість очок у дисциплінарному рейтингу команд (попередження – 1 бал, вилучення – 3 бали);
-
жеребкування.
Стаття 8. Здійснення арбітражу
-
Арбітраж ігор здійснюється у відповідності з Правилами гри у футзал ФІФА та Дисциплінарними правилами УАФ.
-
Призначення арбітрів на ігри здійснюється головою комітету арбітрів турніру.
-
Пропозиції команд щодо заміни арбітрів, призначених на гру, до розгляду не приймаються.
-
Якщо один з арбітрів не прибув на гру, гра може відбутися за участі одного арбітру.
Стаття 9. Дисциплінарні санкції
-
Керівники, тренери, гравці команд, які беруть участь у турнірі, перед змаганнями зобов’язані ознайомитись і неухильно виконувати всі вимоги Правил гри у футзал та цього Регламенту.
-
Керівники футзальних клубів (команд) несуть відповідальність за поведінку своїх гравців, офіційних осіб, членів клубу, глядачів, а також будь-якої іншої особи, яка виконує будь-яку місію на матчі від імені футзального клубу (команди).
-
Представники футзальних клубів (команд) самостійно ведуть облік дисциплінарних санкцій (попередження, вилучення) своїх гравців і несуть за це повну відповідальність.
-
За кожні 3 (три) жовті картки, отримані у матчах турніру, гравець автоматично підлягає відстороненню від ігор на 1 (один) матч. Це відсторонення відбувається без рішення КДК.
-
Два попередження (дві жовті картки), отримані під час одного матчу, призводять до вилучення (червона картка) та, відповідно, до автоматичного відсторонення від гри в наступному матчі. Два попередження (дві жовті картки), що тягнуть за собою вилучення – поглинаються вилученням (до обліку не беруться, а рахуються як одна червона картка).
-
Якщо футболіста вилучено з майданчику, попередження, раніше отримане ним у цьому ж матчі, зберігає чинність.
-
Гравець, який отримав пряму червону картку (за винятком позбавлення суперника очевидної гольової можливості та вилучення за дві жовті картки, отримані в одному матчі), не має права брати участі в офіційних матчах до рішення КДК та закінчення терміну його відсторонення. Строк дії відсторонення футболіста від участі у змаганнях розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.
-
Вилучення автоматично призводить до відсторонення у наступному матчі, навіть якщо він згодом буде зупинений і/або відмінений. КДК може збільшити тривалість такого відсторонення.
-
Гравець не має права брати участі у турнірі до закінчення терміну відсторонення.
-
Термін дискваліфікації гравців за отримані дисциплінарні санкції під час проведення матчів може бути знижений, якщо гравець, який покараний вперше за останні три роки, напише листа з проханням і гарантією недопущення таких дій в подальшому та КДК прийме відповідное рішення
-
Термін відсторонення від ігор гравців та офіційних осіб призначається КДК згідно Дисциплінарних правил УАФ.
-
В деяких випадках згідно листа гравця, який отримав дискваліфікацію, за рішенням КДК до 50% ігор можуть бути замінені додатковим турнірним внеском (10% від суми внеску).
-
Якщо перерваний матч дограється, то жовті і червоні картки, отримані гравцями у цьому матчі не скасовуються.
-
Якщо матч переграється, то жовті картки, отримані гравцями у цьому матчі скасовуються, а червоні картки залишаються.
-
Жовті і червоні картки отримані у матчі, за який згодом одній із команд зараховується технічна поразка, не скасовуються.
-
Якщо матч не відбувся з вини команди суперника, то дана гра зараховується до терміну дискваліфікації гравця.
-
Якщо матч не відбувся з вини команди, гравець якої був дискваліфікований, то дана гра не зараховується до терміну дискваліфікації гравця.
-
Якщо матч не відбувся з будь-якої іншої причини ніж зазначено у пп. 16 і 17 цієї статті Регламенту (зняття, виключення команди із змагань), то дана гра не зараховується до кількості матчів, які гравець повинен пропустити у зв’язку з дискваліфікацією.
-
Перерваний з будь-якої причини матч враховується до кількості матчів, які гравець повинен пропустити у зв’язку з відстороненням.
-
Після завершення турніру попередження та відсторонення за перебір жовтих карток анульовуються.
-
Якщо кількість матчів, на які відсторонений гравець (за винятком п. 20 цієї статті Регламенту) перевищує кількість матчів, що залишилися у турнірі, то залишок матчів, на які відсторонений гравець, переноситься на наступний турнір. Гравець повинен відбути дискваліфікацію в матчах за команду, в якій він буде заявлений у наступному сезоні.
-
КДК має право за власною ініціативою відкрити та розглядати дисциплінарні провадження і застосовувати дисциплінарні санкції за порушення, які не помітили офіційні особи матчу та про які стало відомо КДК із загальнодоступних джерел (відеотрансляції, виступи та звернення офіційних осіб, гравців, тренерів та інших осіб, які задіяні або працюють у футзалі та інші джерела інформації).
-
Питання, які не врегульовані цією статтею, розглядаються КДК на основі Дисциплінарних правил УАФ.
-
У випадках, коли команди не дотримуються правил поведінки на спорткомплексах, де проводяться матчі турніру, КДК має право застосовувати до гравців та команд дисциплінарні санкції у вигляді штрафів, а у випадку повторних порушень – до зняття команди з турніру.
Стаття 10. Скарга на арбітраж матчів
-
Кожна команда має право протягом чотирьох робочих діб подати скаргу до Оргкомітету на арбітраж матчу за участю своєї команди тільки, за наявністю повного відеозапису матчу з вказівкою часу на відеозапису тих моментів, на які команда подала скаргу.
-
Після розгляду скарги Оргкомітетом, арбітри, які допустили ряд помилок, можуть бути тимчасово відсторонені від ігор, а їх рішення стосовно винесення дисциплінарних санкцій змінені комітетом арбітражу.
-
Якщо після гри відеозапис відсутній або оскаржений момент не потрапив до відеозапису, то скарга на суддівство не подається, але команда може звернутися комітет арбітрів з листом та проханням розглянути спірний момент. У цьому випадку комітет арбітрів вивчає рапорти офіційних осіб (суддів та інспекторахронометриста).
Стаття 11. Заключні положення
-
Питання, що не врегульовані діючим Регламентом, вирішуються на основі чинного законодавства України, вимог ФІФА, УАФ, АФУ, ХОАФ та дисциплінарних правил УАФ.
-
Регламент набуває чинності з моменту його затвердження.
Голова Оргкомітету Медведєв О. В.